Hiszpania i odcinki specjalne w okolicach miasta Teruel to kolejny cel załogi Adam Małysz/Rafał Marton. Już w najbliższy weekend odbędzie się rajd Baja Aragon.

 

Polacy z Orlen Teamu debiutują w hiszpańskim rajdzie. Adam z Rafałem już za dwa dni będą rywalizować o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej FIA World Cup for Cross-Country Rallies, w której – po trzech z 6 rozegranych w tym roku zawodów – zajmują szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

fot. malysz.pl

 

–  To dla nas całkiem nowy rajd. Wiem, że jest trudna nawigacja, że będziemy się ścigać po szutrze, no i miejscowi kierowcy w tych warunkach łatwo się nie poddadzą – mówi Małysz. – Oni mieli czas, żeby poznać własne odcinki, a ja będę jechał tam pierwszy raz. Ale to mnie nie niepokoi. Czeka nas 3 dni dobrego ścigania. Trzymajcie kciuki!

 

Baja Aragon to rajd kompaktowy. Organizatorzy wytyczyli prolog i dwa długie oesy, które będą przejeżdżane dwukrotnie, w sobotę i niedzielę 19 i 20.07. Łączna długość trasy to 700 km! Na liście startowej jest blisko 70 kierowców samochodów (wśród nich m.in. Nasser Al-Attiyah i Marek Dąbrowski). Ceremonialny start odbędzie się 18.07, a właściwe ściganie Małysza i Martona radzimy śledzić przez cały nadchodzący weekend.