Rajd Sealine Qatar, druga eliminacja Pucharu Świata FIM, rozpoczęta. Dobrze zaprezentowała się załoga Orlen Teamu. W kategorii samochodów Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajęli 8 miejsce. 


Duet byłych motocyklistów ORLEN Team – Marek Dąbrowski i jego pilot Jacek Czachor, dla których Sealine Qatar jest trzecią rundą eliminacji, nie ustrzegł się przygód. Tuż po starcie zawiodła klimatyzacja serwując zawodnikom ekstremalne warunki jazdy, a na 160 km trasy doświadczeni zawodnicy musieli się zatrzymać, żeby wymienić koło. Ostatecznie zawodnicy ORLEN Team zameldowali się na mecie z ósmym czasem, tracąc do zwycięzcy - Nassera Al-Attiyaha, 16`57.

 

fot. Orlen Team

 

„Dobry rezultat zawdzięczamy Jackowi, który rewelacyjnie nawigował, prowadząc nas bezbłędnie po bardzo trudnej trasie. Cały odcinek jechaliśmy swoim tempem nie tracąc do czołówki zbyt wiele. Niestety na jednym z kamieni przebiliśmy koło, musieliśmy się zatrzymać i je wymienić przez co straciliśmy cenne minuty. Z dzisiejszego etapu jesteśmy zadowoleni, realizujemy swój plan, który zakłada miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej” – powiedział Marek Dąbrowski

„Cały czas nawigujemy na kompas. Jest tu tyle dróg, ścieżek i rozjazdów, że w zasadzie nie sposób nie popełnić choćby małego błędu. Dzisiaj udało się całkiem płynnie przejechać całą trasę i gdyby nie nasze przygody bylibyśmy naprawdę wysoko. Rajd się jednak dopiero zaczął i wiele się jeszcze może wydarzyć” – dodał Jacek Czachor.

2. miejsce na etapie zajął rewelacyjny Yazee Al-Rahji, a 6. brazylijska załoga Varela / Gugelmin - oba zespoły w Toyota Hilux.

 

Jutro jeden z najdłuższych etapów rajdu. Na zawodników czeka pustynna trasa licząca 399 km.

 

Etap I Sealine Qatar - Samochody

1. Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) Mini All4 Racing 1:51:59
2. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) Toyota Hilux Overdrive +3:39
3. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) Mini All4 Racing +8:09
4. Erik VAN LOON/Wouter ROS EGAAR (NLD) Mini All4 Racing +9:36
5. Joan ROMA/Alex HARO (ESP) Mini All4 Racing +10:22
6. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) Toyota Hilux Overdrive +14:50
7. Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) Hummer H3 Evo +15:54
8. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) Toyota Hilux Overdrive +16:57
9. Adam MAŁYSZ/Rafał MARTON (POL) Mini All4 Racing +17:17
10. Harry HUNT/Andreas SCHULZ (GBR/DEU) Mini All4 Racing +21:15

 

źródło: www.orlenteam.pl 

fot. arch. www.facebook.com/orlenteam