Rafał Sonik wygrał dzisiejszy etap rajdu Sealine Cross Country i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wśród quadów. Dobrze na katarskiej pustyni spisała się załoga Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, która zameldowała się na mecie z 8 czasem. Adam Małysz i Rafał Marton ukończyli etap na 10 miejscu, podobnie jak Absolwent Akademii ORLEN Team Kuba Piątek, który uzyskał 10 czas wśród motocyklistów.


Trasa drugiego etapu liczyła 476 kilometrów, z czego 399 kilometrów stanowił odcinek specjalny. Kierowca ORLEN Team – Marek Dąbrowski - w zasadzie bezbłędnie poradził sobie z przejazdem przez kamieniste szlaki katarskiej pustyni. W klasyfikacji generalnej załoga Marek Dąbrowski i Jacek Czachor utrzymuje 8. miejsce tracąc do lidera rajdu 26`30.

 

 

fot. Orlen Team

 

„Dzisiaj od początku trzymaliśmy swoje tempo jazdy, etap zaczęliśmy bardzo szybko i gdy wydawało się, że przejazd będzie dobry trafiliśmy na wielki kamień. Musieliśmy się zatrzymać i wymienić koło przez co straciliśmy cenne minuty. Przed metą dogoniliśmy Miroslava Zapletala, ale nie udało nam się go wyprzedzić, ostatecznie straciliśmy do niego tylko 7 sekund. Przed nami trzy etapy i ponad 1000 km do przejechania. Różnice czasowe nie są zbyt duże, walka o dobre miejsce w generalce będzie trwała do końca rajdu” – powiedział Jacek Czachor

Yazeed Al-Rahji utrzymał 2. pozycję, zaraz za Nasserem. Na 4. miejsce na etapie awansowała załoga z Brazylii Varela / Gugelmin. Oba zespoły w Toyotach Hilux.

Etap II Sealine Qatar - Samochody

1. Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) Mini All4 Racing 3:44:16
2. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) Toyota Hilux +9:24
3. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) Mini All4 Racing +10:12
4. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) Toyota Hilux Overdrive +20:33
5. Harry HUNT/Andreas SCHULZ (GBR/DEU) Mini All4 Racing +22:37
6. Erik VAN LOON/Wouter ROS EGAAR (NLD) Mini All4 Racing +22:48
7. Joan ROMA/Alex HARO (ESP) Mini All4 Racing +24:30
8. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) Toyota Hilux Overdrive +26:30
9. Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) Hummer H3 Evo +28:26
10. Adam MAŁYSZ/Rafał MARTON (POL) Mini All4 Racing +31:48

 

źródło: www.orlenteam.pl

fot. www.facebook.com/orlenteam