To był bardzo dobry odcinek specjalny w wykonaniu zawodników ORLEN Team. Rafał Sonik odniósł trzecie etapowe zwycięstwo, Adam Małysz i Rafał Marton zameldowali się na mecie z piątym czasem, a załoga Marek Dąbrowski i Jacek Czachor uplasowała się na ósmej pozycji. Na uznanie zasługuje również płynna jazda Kuby Piątka, który zniwelował wczorajszą stratę i wykręcił ósmy czas wśród motocyklistów.


Przedostatni etap rajdu Sealine Cross Country wygrał Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi (Toyota Hilux) przed Rosjaninem Vladimirem Vasilyevem i liderem klasyfikacji generalnej Katarczykiem Nasserem Al-Attiyah. Na trasie trzeciej rundy eliminacji Pucharu Świata FIA dobrze zaprezentowały się obie załogi ORLEN Team, które awansowały w klasyfikacji generalnej rajdu.

fot. Orlen Team

 

Dobrze czwartkowy OS przejechali również Marek Dąbrowski z pilotem Jackiem Czachorem, którzy ostatecznie linię mety przekroczyli z ósmym czasem. Załoga ORLEN Team mimo bardzo szybkiego początku, straciła cenne minuty usuwając usterkę dźwigni zmiany biegów.

„Dzisiejszy etap wyjątkowo nas doświadczył. Odcinek zaczęliśmy bardzo dobrze, na jednym z pomiarów czasu byliśmy nawet w pierwszej trójce. Gdy wydawało się, że mamy szanse na dobry czas, awarii uległa dźwignia zmiany biegów, która uniemożliwiła kontynuowanie płynnej jazdy. Ostatecznie etap kończymy na dobrym ósmym miejscu, chociaż pozostaje niedosyt, zwłaszcza po tak dynamicznym początku. Jutro ostatni etap rajdu i duża szansa na kolejne pucharowe punkty FIA” – powiedział Jacek Czachor

Jutro przed zawodnikami ostatni odcinek Qatar Sealine Cross Country Rally. Liczący 382 kilometry etap zakończy pięciodniowe zmagania na katarskiej pustyni.


Etap IV Sealine Qatar - Samochody

1. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) Toyota Hilux 4:06:13
2. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) Mini All4 Racing +3:49
3. Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) Mini All4 Racing +5:43
4. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) Toyota Hilux Overdrive +21:23
5. Adam MAŁYSZ/Rafał MARTON (POL) Mini All4 Racing +25:00
6. Yuriy SAZANOV/Arslan SAKHIMOV (KAZ) Hummer H3 Evo +41:33
7. Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) Hummer H3 Evo +45:29
8. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) Toyota Hilux Overdrive +1:02:24
9. Kanat SHAGIROV/Alexandr MOROZ (KAZ) Toyota Hilux +1:15:19
10. Marco MORAES/Fabio PEDROSO (BRA) Ford Raptor +1:20:52

 

źródło: www.orlenteam.pl

fot. www.orlenteam.pl