Dwie samochodowe załogi ORLEN Team – Marek Dąbrowski i Jacek Czachor oraz Adam Małysz i Xavier Panseri wezmą udział w egipskim Rajdzie Faraonów. Skład ORLEN Team uzupełnia motocyklista Kuba Piątek oraz lider Pucharu Świata w kategorii quadów – Rafał Sonik.


Dla Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora (numer startowy 305) udział w pustynnym Pharaons Rally rozgrywanym na Saharze będzie czwartym występem w tegorocznych eliminacjach Pucharu Świata w rajdach terenowych. Zawodnicy ORLEN Team po trzech rundach zajmują dobre, piąte miejsce w klasyfikacji pucharowej FIA.

 

fot. ww.orlentaem.pl

 

„Pharaons Rally to zupełnie inny rajd niż Desert Challenge czy Qatar Sealine. Przede wszystkim jest bardzo trudny technicznie, szybki i wymagający dobrej znajomości terenu. Na trasie czekają na zawodników pułapki związane z dużymi prędkościami osiąganymi na odcinkach specjalnych. Jest wiele wydm, które przejeżdża się płynnie, żeby za chwilę trafić na urwisko lub na dziurę, która przy 140 km/h może okazać się bardzo niebezpieczna” – powiedział Marek Dąbrowski.

„Lista startowa załóg samochodowych mówi sama za siebie. Rywalizacja o Puchar Świata zaczęła się na dobre i nikt nie zamierza odpuszczać. My konsekwentnie realizujemy swój plan, celujemy w pierwszą dziesiątkę i kolejne punkty w klasyfikacji FIA” – dodał Jacek Czachor.

Rajd Faraonów rozpoczyna się w El Alamein 12 maja, niedaleko portu w Aleksandrii. Na metę zaplanowaną w Kairze zawodnicy dojadą 16 maja. Łączna długość pięciu odcinków specjalnych tegorocznego Pharaons Rally wynosi 1500 kilometrów.

 

fot. Marcin Kin

 

Punktacja Pucharu Świata FIA – Samochody

1. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) Mini All4 Racing 123 pkt.
2. Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) Mini All4 Racing 60 pkt.
3. Erik VAN LOON/Wouter ROS EGAAR (NLD) Mini All4 Racing 52 pkt.
4. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) Toyota Hilux Overdrive 48 pkt.
5. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) Toyota Hilux Overdrive 42 pkt.
6. Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) Hummer H3 Evo 36 pkt.
7. Harry HUNT/Andreas SCHULZ (GBR/DEU) Mini All4 Racing 32 pkt.
8. Tapio SUOMINEN/Toni NASMAN (FIN) 30 pkt.
9. Adam MAŁYSZ/Rafał MARTON (POL) Mini All4 Racing 28 pkt.
10. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) Toyota Hilux 24 pkt

 

 źródło: www.orlenteam.pl