Podczas inauguracyjnego etapu Pharaons Rally, czwartej eliminacji Pucharu Świata FIA, załoga ORLEN Team Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zameldowała się na mecie z szóstym czasem. Adam Małysz i Xavier Panseri zajęli trzecie miejsce. Kuba Piątek w stawce motocyklistów walczących o punkty Mistrzostw Świata FIM uplasował się na wysokim drugim miejscu. Rafał Sonik, mimo problemów technicznych ukończył dzisiejsze zawody na drugiej pozycji.

 

Z dobrej strony na pustyni zaprezentowała się załoga samochodowa Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, dla których Pharaons Rally jest czwartą rundą eliminacji dojechali do mety na dobrym szóstym miejscu płynnie pokonując dzisiejszy odcinek.

„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego przejazdu, cały odcinek pokonaliśmy bez niespodzianek zachowując swój rytm. Dojechaliśmy na szóstym miejscu, ale różnice między zawodnikami nie są zbyt duże” – powiedział Marek Dąbrowski „W stawce jest dużo załóg, które trzymają wysokie tempo. Potwierdziło się to, co powiedział Jacek przed startem – walka o Puchar Świata rozpoczęła się na dobre. Na starcie stawiły się zespoły, które pierwotnie nie miały w planach udziału w Rajdzie Faraonów”– dodał zawodnik ORLEN Team.

 

fot. Marcin Kin 

 

Drugi etap to najdłuższy odcinek tegorocznego Pharaons Rally. Trasa Tibniya – Sitra - Tibniya liczy ponad 343 kilometry. Łączna długość pięciu odcinków specjalnych tegorocznego rajdu wynosi 1500 kilometrów.

Etap 1 Pharaons Rally – Samochody

1. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) Toyota Hilux 1:45:17
2. Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) Mini All4 Racing +2:00
3. Adam MAŁYSZ/Rafał MARTON (POL) Mini All4 Racing +6:01
4. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) Mini All4 Racing +6:33
5. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) Toyota Hilux Overdrive +7:47
6. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) Toyota Hilux Overdrive +8:14
7. Erik VAN LOON/Wouter ROS EGAAR (NLD) Mini All4 Racing +8:28
8. Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) Hummer H3 Evo 36 +13:40
9. Kanat SHAGIROV/Alexander MOROZ Toyota Hilux +23:12
10. Yuriy SAZONOV/Arslan SAKHIMOV Hummer H3 EVO +24:12

 

źrodło: www.orlenteam.pl