Podczas drugiego, najduższego etapu rajdu Marek Dąbrowski i Jacek Czachor utrzymali dobrą szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Adam Małysz był trzeci. Absolwent Akademii ORLEN Team Kuba Piątek wykręcił drugi czas przejazdu podobnie, jak Rafał Sonik, który stracił do lidera niewiele ponad sześć minut.

 Płynnie najdłuższy odcinek rajdu pokonała załoga Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Duet byłych motocyklistów, który od dwóch sezonów rywalizuje w rajdach terenowych Cross Country FIA utrzymał dobrą szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu.

„Dzisiejszy odcinek był bardzo wymagający, zarówno pod względem technicznym, jak i nawigacyjnym. Trasa został wytyczona przez wydmy, które towarzyszyły nam przez blisko 150 kilometrów OS-u. Cały czas musiałem być skupiony na nawigacji, bo odległości miedzy waypoint`ami były bardzo duże i ewentualna pomyłka mogła kosztować nas dużą stratę. To drugi odcinek, który przejechaliśmy płynnie i bez żadnych niespodzianek. Nadal utrzymujemy kontakt z czołówką, do której tracimy niecałe 10 minut ” – powiedział Jacek Czachor.

 

 

fot. Marcin Kin

 

Trasa trzeciego etapu liczy ponad 284 kilometry i została wytyczona na linii Tibniya – Farafra – Tibniya. Łączna długość pięciu odcinków specjalnych tegorocznego rajdu wynosi 1500 kilometrów.


Etap 2 Pharaons Rally – Samochody

1. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) Mini All4 Racing 3:17:42
2. Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) Mini All4 Racing +1:22
3. Adam MAŁYSZ/Xavier PANSERI (POL/FRA) Mini All4 Racing +2:07
4. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) Toyota Hilux Overdrive +4:04
5. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) Toyota Hilux +7:06
6. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) Toyota Hilux Overdrive +9:59
7. Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) Hummer H3 Evo 36 +14:59
8. Erik VAN LOON/Wouter ROS EGAAR (NLD) Mini All4 Racing +30:37
9. Yuriy SAZONOV/Arslan SAKHIMOV Hummer H3 EVO +32:27
10. Balazas SZALAY/Aladar LAKLOTH (HUN) Nissan PATROL Y62 +41:22

 

źródło: www.orlentam.pl