Rafał Sonik wygrał trzeci etap Pharaons Rally i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej wśród quadów. Dobrze na Saharze spisała się załoga Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, która ponownie zameldowała się na mecie z 6 czasem. Yazeed Al-Rajhi wygrał etap. Brawo!


Trasa trzeciego etapu liczyła 583 kilometry, z czego 284 kilometry stanowił wymagający nawigacyjnie odcinek specjalny. Kierowca ORLEN Team – Marek Dąbrowski - w zasadzie bezbłędnie poradził sobie z przejazdem przez kamieniste szlaki egipskiej pustyni. W klasyfikacji generalnej załoga Marek Dąbrowski i Jacek Czachor utrzymuje dobre szóste miejsce.

 

fot. Marcin Kin

 

„Za nami trzy dobrze przejechane odcinki z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Niestety dzisiaj pod koniec trasy na kamienistej nawierzchni złapaliśmy gumę. Musieliśmy się zatrzymać i wymienić koło, przez co straciliśmy cenne minuty. Szkoda, bo była szansa na lepszą lokatę. Różnice czasowe nie są zbyt duże, walka o podium będzie trwała do końca rajdu” – powiedział Marek Dąbrowski

Trasa czwartego etapu liczy ponad 319 kilometry i została wytyczona na linii Tibniya – Tibniya. Łączna długość pięciu odcinków specjalnych tegorocznego rajdu wynosi 1500 kilometrów.

Etap 3 Pharaons Rally – Samochody

1. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) Toyota Hilux 3:01:45
2. Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) Mini All4 Racing +1:28
3. Erik VAN LOON/Wouter ROS EGAAR (NLD) Mini All4 Racing +3:38
4. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) Mini All4 Racing 4:03
5. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) Toyota Hilux Overdrive +9:37
6. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) Toyota Hilux Overdrive +10:40
7. Adam MAŁYSZ/Xavier PANSERI (POL/FRA) Mini All4 Racing +11:06
8. Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) Hummer H3 Evo 36 +13:45
9. Yuriy SAZONOV/Arslan SAKHIMOV Hummer H3 EVO +15:13
10. Balazas SZALAY/Aladar LAKLOTH (HUN) Nissan PATROL Y62 +35:30

 

źródło: www.orlenteam.pl