Czwarty etap rajdu był pełen zwrotów w polskiej ekipie Orlen Team. Kuba Piątek został liderem w klasie motocykli. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zameldowali się na mecie z 6 czasem, Rafał Sonik, po kłopotach, dojechał na 2.  pozycji. Etapu nie ukończył Adam Małysz, który dachował na trasie i wycofał się z rywalizacji. 


Czwarty etap pustynnej rywalizacji pewnie wygrał tegoroczny triumfator rajdu Dakar Nasser Al-Attiyah. Katarczyk ukończył 319 kilometrowy odcinek specjalny przed Reinaldo Varelą i Vladimirem Vasilyevem, aktualnym liderem Pucharu Świata FIA. Załoga ORLEN Team w składzie Marek Dąbrowski i Jacek Czachor potwierdziła swoją dobrą formę. Zawodnicy płynnie pokonali dzisiejszą trasę awansując w klasyfikacji generalnej na piątą pozycję.

 

fot. Marcin Kin

 

„Jesteśmy zadowoleni bo to już czwarty etap, który przejeżdżamy na czysto bez większych niespodzianek. Od startu jechaliśmy równo utrzymując swoje tempo, samochód spisywał się bez zarzutu, a Jacek świetnie nas prowadził po rozjeżdżonej pustyni. Jutro czeka nas ostatni etap, różnice czasowe nie są duże, więc przed nami szansa na kolejne punkty w Pucharze Świata”
– powiedział Marek Dąbrowski

Adam Małysz i Xavier Panseri dachowali na trasie dzisiejszego odcinka i wycofali się z dalszej rywalizacji. Jutro ostatni etap tegorocznego Rajdu Faraonów. Zawodnicy pokonają 339 kilometrowy odcinek specjalny z metą w Kairze.

Etap 4 Pharaons Rally – Samochody

1. Nasser Al-Attiyah/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) Mini All4 Racing 3:02:41
2. Reinaldo VARELA/Gustavo GUGELMIN (BRA) Toyota Hilux Overdrive +1:39
3. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) Mini All4 Racing +4:13
4. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) Toyota Hilux +8:38
5. Erik VAN LOON/Wouter ROS EGAAR (NLD) Mini All4 Racing +10:49
6. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) Toyota Hilux Overdrive +15:57
7. Miroslav ZAPLETAL/Maciej MARTON (CZE/POL) Hummer H3 Evo 36 +17:20
8. Yuriy SAZONOV/Arslan SAKHIMOV Hummer H3 EVO +17:38
9. Balazas SZALAY/Aladar LAKLOTH (HUN) Nissan PATROL Y62 +31:58
10. Raul ORLANDINI/Blanco EDUARDO (PER/ESP) Toyota Hilux +55:45

 

źródło: www.orlenteam.pl