Ronan Chabot, znany kierowca rajdowy, wystartuje razem z Gillesem Pillotem w rajdzie Dakar 2016 za kierownicą prototypowego Hiluxa w barwach zespołu Toyota France Compétition. Dzięki nawiązanej właśnie 3-letniej współpracy, Toyota France Compétition wraca do kategorii T1 najtrudniejszego rajdu terenowego świata.

 

 

Ronan Chabot startował w rajdzie Dakar 13 razy, w tym w latach 2003-2010 w zespole Toyota France Compétition. Prowadził wtedy Toyotę Land Cruiser w kategorii aut produkcyjnych (T2), a w 2009 roku zajął 2. miejsce w klasie. Od 2011 roku startował w kategorii prototypów 2WD, co przyniosło mu 3 zwycięstwa w klasie (2012, 2013 i 2015) i jedno 2. miejsce (2011). Zespół Chabot-Pillot kilkakrotnie ukończył rajd Dakar w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Do najważniejszych sukcesów Chabota należy też zdobycie Pucharu Świata w rajdach cross country w klasie T2.

Rozpoczynająca się właśnie trzyletnia współpraca z Toyota France Compétition otwiera przed Chabotem i Pillotem nowy rozdział w karierze. Za kierownicą Hiluxa mają szanse na miejsce w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej zbliżającego się rajdu Dakar.

Edycja 2016 rajdu Dakar rozpoczyna się 3 stycznia w Buenos Aires i kończy w Rosario 16 stycznia. Zawodnicy przekroczą Andy i przejadą w poprzek przez boliwijskie wyżyny. Oficjalna prezentacja Hiluxa T1 startującego w imprezie odbędzie się 12 listopada w Rendez-Vous Toyota w Paryżu.

Jeszcze przed rajdem Dakar Ronan Chabot weźmie udział w Rajdzie Maroka, aby dobrze poznać możliwości swojego nowego Hiluxa.