Rainforest Challenge to jeden z najcięższych rajdów przeprawowych świata, który już od 1997 r. zaprasza do zmierzenia się z tropikami Malezji. Oficjalne rozpoczęcie rajdu odbyło się w Kuala Lumpur w ostatnią sobotę. Wśród startujących zawodników i tym razem znaleźli się również Polacy: Dagmara Kowalczyk – na co dzień dziennikarka TVN i TVN Turbo z pilotem Romanem Popławskim. W imprezie o najwyższy laur będą konkurować również Wojciech Gołębiowski i Tomasz Dargacz.

 

 

 

W tegorocznym Rainforest Challenge biorą udział załogi m.in. z Malezji, Chin, Korei, USA, Rosji, Indii i Polski. W niedzielę załogi wjechały do malezyjskiej dżungli. Mają do przejechania kilkaset kilometrów trasy dojazdowej, po pokonaniu której rozbiją pierwszy, dwudniowy obóz. Kolumna rajdu składa się z ponad 60 aut terenowych, wśród których są też pojazdy organizatora i zabezpieczenia medycznego oraz towarzyszących załogom dziennikarzy.

Dla Dagmary Kowalczyk, reporterki TVN Turbo, jest to już czwarta wizyta w Malezji. Choć w rajdzie dotychczas nie startowała, na terenowych trasach nie jest nowicjuszką - w Polsce od trzech sezonów startuje w nich w roli kierowcy. Jej partnerem w tegorocznym wyzwaniu jest Roman Popławski, jeden z najbardziej utytułowanych pilotów przeprawowych w Polsce. Rainforest Challenge miał okazję obserwować z bliska przed rokiem, co powinno pomóc załodze w uzyskaniu jak najlepszego wyniku. 

Druga załoga, w składzie Wojciech Gołębiowski i Tomasz Dargacz, malezyjską dżunglę zamierza pokonać na kołach swego Can-Ama. Nieduży UTV ma szansę zabłysnąć na oesach, ale niełatwo mu będzie podczas przeprawy przez dżunglę. Większość samochodów w trasę zabiera ze sobą dużo ekwipunku i części zamiennych. Oni muszą wszystko zabrać sami bez wsparcia ekipy technicznej ...

Tegoroczna edycja Rainforest Challenge zakończy się 7 grudnia w Kuala Lumpur. Przez dziesięć dni zawodnicy nie tylko będą ścigali się w gęstwinie deszczowych lasów, ale też sami budowali campy, mosty z powalonych pni i staną oko w oko z jadowitymi mieszkańcami malezyjskiej dżungli.

 

 

INFORMACJE: www.rainforest-challenge.com