Najlepsza załoga dwóch ostatnich sezonów Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, czyli Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz, w piątek stanie na starcie rajdu Carmont Baja Drawsko (1-2 kwietnia), który zainauguruje nowy sezon RMPST. Zawodnicy NAC Rally Team w tym roku nie zamierzają jednak walczyć w obronie tytułu mistrzowskiego. Zawody na drawskim poligonie mają być egzaminem dla Toyoty Land Cruiser T2, którą w lipcu wystartują w rajdzie Silk Way Rally.

 

 

Terenowemu supermaratonowi z Moskwy do Pekinu zespół NAC Rally Team podporządkował swój cały sezon startowy. Wyzwanie, jakim będzie pokonanie trasy o długości prawie 10 tysięcy kilometrów, wiodącej przez bezdroża Rosji, Kazachstanu i Chin oraz rywalizacja z najlepszymi zawodnikami cross-country na świecie, wymaga drobiazgowych przygotowań, rozbudowanej logistyki i niemałego budżetu.

- Dlatego, zamiast łapać wiele srok za ogon, postanowiliśmy w pełni skoncentrować się na starcie w Silk Way Rally - mówi Paweł Molgo. Okazja występu w takim rajdzie może już się nie powtórzyć. W Drawsku zamierzamy więc porządnie "wytrząść" nasze auto, które przeszło ostatnią kompleksową renowację. Ponad 300 kilometrów oesowych powinno ujawnić wszelkie słabości, których chcielibyśmy uniknąć w lipcu.

Po ogromnym sukcesie, jakim było zwycięstwo w grupie aut seryjnych odniesione przez Pawła Molgo i Ernesta Góreckiego w rajdzie Africa Eco Race 2015, Toyota Land Cruiser została rozebrana do "ostatniej śrubki" i pieczołowicie przejrzana. Afrykański rajd udowodnił, że Toyota jest bardzo dzielnym i niezawodnym autem. 

 

 

- Nasz samochód jest wciąż stosunkowo nowy i mało wyeksploatowany - mówi Paweł Molgo. - Na liczniku ma dopiero 13 tysięcy kilometrów, które pokonaliśmy na dwóch rajdach w Afryce i jednym w Polsce. Dysponując taką rajdówką, aż żal byłoby nie podjąć kolejnego ogromnego wyzwania, jakim jest rajd Silk Way Rally. Zwycięstwo odniesione w AER 2015 dodatkowo nas mobilizuje. Naszym najważniejszym celem będzie oczywiście osiągnięcie mety w Pekinie, ale jesteśmy również świadomi własnej wartości i nie zamierzamy tanio sprzedać skóry, choć wiemy, że rywalizacja, zwłaszcza z miejscowymi kierowcami, łatwa nie będzie.

Po powrocie z Chin Paweł Molgo nie wyklucza startu w Baja Poland - sierpniowej rundzie RMPST, która zaliczana jest również do cyklu Pucharu Świata FIA. W Szczecinie polscy kibice mieliby więc okazję zobaczyć ponownie załogę NAC Rally Team za kierownicą Toyoty Hilux T1, którą wywalczyli w ubiegłym roku tytuł mistrzowski.

 

O Teamie NAC  możecie przeczytać również artykuł w dziale auta (LINK)