Nasser Al-Attiyah (Toyota Hilux Overdrive) po wygraniu wczorajszego superoesu inaugurującego Columna Medica Baja Poland uzyskał najlepszy czas również na pierwszym przejeździe najdłuższej w imprezie próby (176 km) rozgrywanej na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim. Drugi czas zanotował jadący bliźniaczym samochodem Marek Dąbrowski pilotowany przez Jacka Czachora.

 

 

​Inauguracyjny odcinek siódmej rundy Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych wygrał Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Lider klasyfikacji generalnej perfekcyjnie pokonał siedmiokilometrowy prolog i linię mety minął przed Krzysztofem Hołowczycem, który zajął drugie miejsce. Dobre tempo przejazdu utrzymała również druga załoga ORLEN Team. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor jadący Toyotą Hilux uplasowali się na czwartym miejscu utrzymując kontakt z czołówką rajdu.

 


„Prolog choć krótki nie należał do najłatwiejszych. Startowaliśmy w odwróconej kolejności, a to oznacza, że zawodnicy jadący przed nami znacznie rozjeździli nawierzchnię. Na trasie pojawiły się niebezpieczne koleiny, na które musieliśmy uważać . Niestety na jednym z zakrętów wyrzuciło nas, musiałem zbić bieg i wrócić na trasę. Straciliśmy kilka cennych sekund.” – powiedział Marek Dąbrowski. „Kończymy prolog na bardzo dobrym czwartym miejscu. Jutro ruszamy na poligon i zaczynamy prawdziwą rywalizację. Przed nami dwa dni rajdowych emocji na najwyższym poziomie.” – dodał kierowca ORLEN Team.  

W sobotę zawodnicy rywalizować będą na największym i jednocześnie najnowocześniejszym ośrodku szkolenia wojsk lądowych w Polsce. Organizatorzy zaplanowali dwa odcinki specjalne o łącznej długości ponad 352 kilometrów.

Klasyfikacja generalna Baja Poland 2016

1.    AL-ATTIYAH Nasser/BAUMEL Matthiew (QAT/FRA) 6:04.5
2.    HOŁOWCZYC Krzysztof/KURZEJA Łukasz (POL) +0:11.7
3.    PRZYGOŃSKI Jakub/Tom COLSOUL (POL/BEL) +0:16.1
4.    DĄBROWSKI Marek/CZACHOR Jacek (POL) +0:20.4
5.    Miroslav ZAPLETAL/MOMOT Bartosz (CZE/POL) +0:22.2
6.    VAN LOON Erik/ROSEGAAR Wouter (NLD) +0:22.3
7.    PROKOP Martin/IIka MINOR (CZE/AUT) +0:27.7
8.    OUREDNICEK Tomas/Pavel VACULIK (CZE) +0:29.3
9.    ŁUKASZEWSKI Marcin/Magdalena DUHANIK-PERSSON (POL) +0:30.3
10.    PONS Xavier/ GRAUE (ESP) +0:30.8

 

Za: www.bajapoland.eu, www.orlenteam.pl/ 

 

 

Za :