Nasser Al-Attiyah, lider klasyfikacji Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych prowadzi w ORLEN Baja Poland po piątkowym superoesie tradycyjnie rozegranym na terenie poligonu wojskowego w Szczecinie. Zawodnik z Kataru startujący Toyotą Hilux Overdrive na 7-kilometrowej próbie zanotował czas 6:09,7. Nieco ponad 5 sekund stracił do Al-Attiyaha wicelider Pucharu Świata, Jakub Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula (Mini John Cooper Works Rally). Trzecia lokata ze stratą 8,6 s należała do pięciokrotnego zwycięzcy szczecińskiego klasyka Krzysztofa Hołowczyca, który podobnie jak kierowca ORLEN Team startuje najnowszą generacją Mini.

 

baja poland 2017 2

 

Podobnie jak przed rokiem, po zakończeniu superoesu zawodnicy spotkali się w Miasteczku Rajdowym zlokalizowanym na szczecińskiej Łasztowni, gdzie czołowa dziesiątka dokonała wyboru pozycji startowych do jutrzejszego etapu składającego się z podwójnego przejazdu odcinka na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim, który w tym roku liczy aż 215,90 km.

 

baja poland 2017 12

 

Wypowiedzi po piątkowym superoesie:

Nasser Al-Attiyah: To był dla nas dobry odcinek, jestem nieco w szoku, że udało się wygrać! Jutro czekają na nas dwie bardzo długie próby na poligonie, ale nie boimy się ich i zaatakujemy od pierwszych metrów.

Kuba Przygoński: Bardzo fajna trasa, świetnie przygotowana przez organizatorów. Pojechaliśmy na maksimum, a pokonać Hołka na tak krótkim odcinku to wielki zaszczyt. Jesteśmy pozytywnie nastawieni na jutro. 

Krzysztof Hołowczyc: Było dość ciężko, popełniłem jeden błąd na nawrocie i musiałem pojechać nieco dłuższą drogą. Czuję się cudownie, jazda tym samochodem to ogromna przyjemność. 

Aron Domżała: Powiem szczerze, że nie spodziewałem się aż tak trudnych warunków. Kilka razy wylecieliśmy z trasy, a każda taka podróż kosztowała nas kilka sekund.

Marcin Łukaszewski: Jest bardzo dobrze! Świetnie się jedzie, a samochód ma niesamowite odejście.

Miroslav Zapletal: Jest bardzo szybko, jednak tak naprawdę rajd zaczyna się jutro. Musimy być bardzo skupieni, gdyż do niedzieli wiele może się zdarzyć.

Bernhard ten Brinke: Było całkiem nieźle, ani przesadnie dobrze, ani potwornie źle. Celem na juro będzie przejechanie jak największej liczby kilometrów.

Peter van Merksteijn: To nie był mój dzień, choć nie mogę też narzekać. To był przyjemny odcinek i już nie mogę doczekać się jutrzejszych, bardzo długich prób w Drawsku Pomorskim.

 

WYNIKI OS1
1. Nasser al-Attiyah/Mathieu Baumel (Q/F) Toyota Hilux 6.09,7
2. Kuba Przygoński/Tom Colsoul (PL/B) Mini John Cooper Works Rally +5,1
3. Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja (PL) Mini John Cooper Works Rally +8,6
4. Aron Domżała/Szymon Gospodarczyk (PL) Toyota Hilux +16,7
5. Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik-Persson (PL) Ford Ranger +17,7
6. Miroslav Zapletal/Bartosz Momot (CZ/PL) Ford F-150 Evo +20,2
7. Bernhard ten Brinke/Stéphane Prévot (NL/B) Toyota Hilux +25,8
8. Władimir Wasiliew/Konstantin Zilcow (RUS) Mini All4 Racing +32,0
9. Jes Munk/Rafał Marton (DK/PL) Toyota Hilux +38,2
10. Nicolás Fuchs/Fernando Mussano (PE/RA) HRX Ford +41,0

 

Za: www.bajapoland.eu

Zdjęcia: www.facebook.com/Overdrive.Racing/

 

GALERIA ZDJĘĆ 

Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017 Baja Poland 2017