Adam Małysz walczy o Puchar Świata. Dziś rusza 21. edycja rajdu Baja Italia. To druga runda Pucharu Świata FIA 
oraz inauguracja FIM Bajas World Cup i Mistrzostw Europy w Rajdach Baja. 

 

 W walce o podium weźmie udział Adam Małysz, rozpoczynając swój kolejny sezon jako kierowca rajdowy. W piątek o 16:30, na terenie włoskiej prowincji Pordenone, pierwsi kierowcy wyjadą na trasę rajdu. Na liście startowej znajduje się 
55 samochodów, 22 motocykle, 27 quadów 
i 7 UTV. Polskę reprezentuje sześciu kierowców samochodów, pięciu motocyklistów, ośmiu quadowców i jeden kierowca UTV.  Adam Małysz, wraz z pilotem Rafałem Martonem, wystartuje Toyotą Hilux Overdrive z numerem 215.

 

 fot. malysz.pl 

 


To pierwszy w tym sezonie start Małysza, który rozpoczął rok od walki w najtrudniejszym rajdzie świata, Rajdzie Dakar. Team Małysz-Marton ukończył go na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej. 
Podczas trwającej trzy dni rywalizacji na malowniczych włoskich terenach kierowcy przemierzą prawie 300 km szutrowych tras. W piątek, na rozgrzewkę, przejadą 9,2 km prologu z Cordenons do Zoppola. W sobotę pięć razy pokonają dwa odcinki specjalne (44 i 19 km). Następnego dnia powrócą na tę samą trasę, ale poruszając się w przeciwnym kierunku. Zakończenie tegorocznej edycji rajdu zaplanowano na niedzielę, 16 marca. 

 

W Baja Italia 2013 Adam Małysz zajął 4 miejsce.