W sobotę, 5 kwietnia rusza Abu Dhabi Desert Challenge 2014. W ciągu najbliższych dni kierowcy rajdowi z całego świata pokonają prawie 2 000 km głębokich piasków Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na starcie nie zabraknie również Adama Małysza z pilotem Rafałem Martonem.

 

Abu Dhabi Desert Challenge, które odbywa się już od 23 lat, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu rajdów cross-country. Rozpoczynający się rajd jest trzecią runda tegorocznego Pucharu Świata FIA. O godzinie 13:00 czasu polskiego na start prologu w Yas Marina Circuit wyjadą pierwsi zawodnicy. Na trasie nie zabraknie także polskiej ekipy z ORLEN Teamu, Adama Małysza i Rafała Martona, którzy pojadą z numerem 312. Dla Orła z Wisły będzie to debiut na pustyni Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

 

 

- Będziemy walczyć o jak najwyższą pozycję. Dla nas jest to do dopiero początek sezonu, jednak musimy nadrobić stracone w Italian Baja punkty. Wierzymy, że dzięki dobremu przygotowaniu zdobędziemy satysfakcjonującą lokatę. Mamy energię i motywację, żeby sięgać wyżej. – mówi Adam Małysz.

 

Abu Dhabi Desert Challenge podzielono na 5 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 1 300 km. Rajd zakończy się w czwartek, 10 kwietnia w Yas Marina Circuit.