Zakończył się rajd Abu Dhabi Desert Challenge. Adam Małysz wraz z Rafałem Martonem stanęli na podium, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Świetny wynik zapewnił im awans 
na trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata FIA.

 

 

Sześć dni rywalizacji, pięć odcinków specjalnych i w sumie ponad 1300 km do przejechania po pustynnych terenach. Rajd Abhu Dhabi Desert Challenge zakończył się sukcesem zespołu ORLEN Team, Adama Małysza i jego pilota Rafała Martona. Kolejne dni rajdu sukcesywnie przybliżały Małysza do celu. Rywalizacja na ostatnim, piątym odcinku rajdu była emocjonująca do samego końca. Różnice czasowe pomiędzy zespołami były nieznaczne. Jadący Toyotą Hilux z numerem 312 Małysz dotarł na metę po 2 godzinach i 47 minutach, 
ze stratą nieco ponad 12 minut do lidera.

 

 

 

- Dziś, na ostatnim etapie, jechaliśmy spokojnie. Za dużo było w ostatnich rajdach pecha, a ten z kolei za bardzo udany, żeby ryzykować. Jesteśmy super szczęśliwi, że tak dobrze nam poszło. Wczoraj mieliśmy te dwa niemiłe lądowania na wydmach, przez które tak bolał kark, że dziś nawet po masażu nie mogłem kręcić głową i każdy wstrząs mocno dawał się we znaki. Zdobyliśmy szalenie cenne doświadczenie i świetny wynik. Jesteśmy bardzo zadowoleni. – podsumował Adam Małysz.

 

Zwycięskie, pierwsze miejsce na podium należy do Vladimira Vasilieva, który konsekwentnie przez cały czas trwania rywalizacji nie dawał rywalom za wygraną. Trzecią lokatę zajął Miroslav Zapletal z Maciejem Martonem. Pomimo niezłego, piątego wyniku na ostatnim OS-ie, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor z ORLEN Team nie mieli szans odrobić start z poprzedniego dnia, kiedy to dachowali na jednej z wydm. Ostatecznie zajęli oni siódme miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 

Adam Małysz po trzech rundach Pucharu Świata FIA zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw. Kolejną, czwartą rudną będzie Sealine Cross Country Rally, który rozpocznie się 25 kwietnia w Katarze.

 

Abu Dhabi Desert Challenge - Klasyfikacja generalna

 1. Vasiliev/ Żilcow (Mini) 17h 10:19

2. Małysz/Marton (Toyota Hilux) 17h 58:14 +00:47.55

3. Zapletal/Marton (H3) 18h 29:58 +01:19.39

4. Al Helei/Alkendi (Nissan) 18h 30:06 +01:19.47

5. Schott/Schulz (Mini) 18h 43:56 +1:33:37

7. Dąbrowski/Czachor (Toyota Hilux) 19h 13:48 + 02:03.29