Tekst i zdjecia: Ireneusz Rek

Hilux VII generacji posiada bardzo przestronne wnętrze. Ma jednak jedną wadę - brak schowków. Oczywiście pasażer z przodu ma schowek, pod kanapą są dwa małe schowki na podstawowe narzędzia, są schowki w drzwiach... ale torby np. z laptopem już nie ma gdzie odłożyć. W tej generacji toyotowego pikapa jest na to sposób. Ponieważ tylna ściana w kabinie jest pionowa, ale oparcie kanapy dla wygody pasażerów już nie, to powstała za kanapą pusta przestrzeń nadaje się do wykorzystania.

 03

 

Producent zostawił tę przestrzeń bez dostepu dla użytkownika. Jednak taki dostęp bardzo łatwo uzyskać. Co należy zrobić:

  • Złożyć siedzisko kanapy
  • Odkręcić kanapę (4 śruby)
  • Odpiąć oparcie kanapy z zaczepów
  • Odpiłować końcówki zaczepów (tak na długość 5 zł monety)

Co da nam taka operacja? Po ponownym przykręceniu kanapy i złożeniu oparcia wystarczy pociagnąć za taśmę do składania siedziska. Oparcie kanapy wówczas się unosi i wypina z zaczepów. I mamy dostep do nowego schowka!. Żeby go zamknąć wystarczy podnieść oparcie, oprzeć o gródź i znów pociagnąć za taśmę. Oparcie się uniesie i zaczepi o uchwyty.

Na co możemy wykorzystać schowek? Np. na torbę z laptopem czy dodatkowy bagaż podręczny jeśli kabinę wypełnia komplet 5 osób i nie ma gdzie schować np. damskich torebek. Lub taśmy i wyposażenie offroadowe, przetwornicę elektryczną... Bądź cokolwiek, co przyjdzie Wam do gowy... 

Czy jest to bezpieczne? Tak. Oparcie nadal w czasie jazdy jest zamocowane i wypnie sie tylko po uniesieniu siedziska za pomocą taśmy. Poza tym w trakcie podróży trzymają nas pasy, a nie kanapa...

Jedyne co warto jeszcze zrobić, to wyłozyć czymś oparcie kanapy od wewnątrz. Fabrycznie jest tam tylko gąbka. Można ją wysłonić kawałkiem sztywnej wykładziny.

 

Operacja przycinania zaczepów na filmie:

 

 

GALERIA ZDJĘĆ