Zgodnie z polskimi przepisami, pojemnik służący do przechowywania artykułów spożywczych, w tym także wody, musi mieć atest i dopuszczenie PZH. Kanister Front Runner aby spełnić te wymagania, wyposażony jest w specjalną wkładkę ze "spożywczego" polietylenu, dzięki czemu nie wydziela szkodliwych substancji w kontakcie z wodą.

 

 

 

Kształt pojemnika jest bardzo przemyślany i praktyczny - przypomina kanister na paliwo. Dzięki temu można go wozić na zewnątrz pojazdu w klasycznych, typowych uchwytach na kanister lub w dedykowanych uchwytach Jerry Can. Powierzchnia zbiornika jest lekko chropowata, co ułatwia trzymanie go podczas przelewania lub wylewania wody. Duży otwór wlewowy umożliwia szybkie napełnianie i opróżnianie pojemnika. Kolor ciemnoszary ogranicza nagrzewanie się wody w przypadku transportu na dachu samochodu. Poza tym dzięki niemu zbiornik jest łatwy w utrzymaniu.

 

Ścianki wykonane z pogrubionego polietylenu są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie zbiornik jest bardzo lekki. Po napełnieniu wodą da się na nim stanąć – wytrzymuje wzorzec testowy, czyli moje 90 kg i ani się nie wgniata, ani nie rozszczelnia. Również upadek z około 1 m na asfalt nie robi na nim wrażenia. Jest to solidny, estetyczny i zarazem praktyczny zbiornik do transportu wody. Może także być używany jako niezatapialna boja lub pływak do zabawy w wodzie.

 

 

Podsumowanie:

 

1. Wygląd

 

Militarny design, ciekawa kolorystyka. Materiały bardzo dobrej jakości.

 

2. Trwałość

 

Po miesiącu przewożenia luzem w bagażniku terenówki oraz na skrzyni pick-upa brak jakichkolwiek oznak zniszczenia, tylko lekkie zadrapania na rogach. Szczelność nadal pełna. Zbiornik jest bardzo trwały.

 

3. Wymiary i waga

 

Wymiary: 350 mm 170 mm x 480 mm Waga: 2,36 kg

 

4. Obsługa Odkręcanie i zakręcanie korka wymaga odpowiedniej siły – oczywiste ze względu na konieczność uzyskania szczelności.

 

5. Wyposażenie

 

Korek/zakrętka - w wersji top można kupić zbiornik z kranikiem.

 

6. Cena

 

Kanister na wodę 20 l Front Runner kosztuje 217,00 zł.

 

Konkurencja: Hunersdorff – od 98 zł do 141 zł, Rotopax – 235 zł, Jerry – 200 zł

 

Adres www: http://fr4x4.pl/zbiorniki-na-wode/140-zbiornik-wody-dodatkowy-front-runner-defender-110-do-2007.html

 

Zbiornik do testów użyczyła firma Rayo4x4 - www.rayo4x4.pl

 

Tekst: Michał Bartosiak

Zdjęcia: Czarek Nieszporek