Kompaktowa, zajmuje mało miejsca po spakowaniu, rozłożona - zapewnia w pełni wyposażone stanowisko do gotowania wraz z zestawem sztućców i naczyń dla 6 osób. Na ostatnim Buschtaxi Treffen zwróciło naszą uwagę stoisko prezentujące elegancką i bardzo funkcjonalną przenośną kuchnię. Poza tym, że estetyka i jakość wykonania tego zestawu jest na najwyższym poziomie - jej montaż i składanie zajmują tylko chwilę. 

 

 

Opisywana kuchnia to pomysł Franza Mosera z Górnej Austrii, który chciał stworzyć przenośny zestaw kuchenny wyposażony w sprzęt najwyższej jakości. Ponieważ miał być wykorzystywany również w turystyce 4x4, projekt wymagał solidnej budowy i zabezpieczenia wszystkich przewożonych elementów. Pomysłowa konstrukcja pana Mosera zapewnia takie umiejscowienie elementów, aby zapewnić każdej części jak największą funkcjonalność.

Wytrzymały korpus wykonany jest z lekkiej i wodoodpornej sklejki szkutniczej. Ścianki wyklejono fornirem i polakierowano. Przestronną przestrzeń roboczą na górze zestawu wyłożono trwałym laminatem. Przed uszkodzeniami elementy drewniane zabezpieczają listwy aluminiowe na krawędziach i okucia ze stali ocynkowanej.

Spakowana skrzynia mierzy 68 x 54 x 57 cm i waży 40 kg bez wyposażenia i 70 kg po zapakowaniu sprzętem. Gdy nie jest używana, ubrana w materiałowy pokrowiec z gąbką może służyć jako wygodne siedzisko. Montaż kuchni trwa tylko chwilę, a jak to działa, można zobaczyć na filmie przygotowanym przez pomysłodawcę.

 

 

Podczas rozpakowywania każda przegródka i element trafia na właściwe sobie miejsce i jest wykorzystana. Całość świetnie się prezentuje i zajmuje minimum miejsca. Koszt zakupu prezentowanego zestawu nie jest mały - wynosi 5000 euro. Czy warto, oceńcie sami.

Producent: Kamp Champ Eu, Grasberg 87, 4814 Neukirchen bei Altmunster, Austria, www.campchamp.at

 

 

Tekst i zdjęcia: Ireneusz Rek

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen Camp Kitchen