Kompaktowa, zajmuje mało miejsca po spakowaniu, rozłożona - zapewnia w pełni wyposażone stanowisko do gotowania wraz z zestawem sztućców i naczyń dla 6 osób. Na ostatnim Buschtaxi Treffen zwróciło naszą uwagę stoisko prezentujące elegancką i bardzo funkcjonalną przenośną kuchnię. Poza tym, że estetyka i jakość wykonania tego zestawu jest na najwyższym poziomie - jej montaż i składanie zajmują tylko chwilę. 

 

 

Opisywana kuchnia to pomysł Franza Mosera z Górnej Austrii, który chciał stworzyć przenośny zestaw kuchenny wyposażony w sprzęt najwyższej jakości. Ponieważ miał być wykorzystywany również w turystyce 4x4, projekt wymagał solidnej budowy i zabezpieczenia wszystkich przewożonych elementów. Pomysłowa konstrukcja pana Mosera zapewnia takie umiejscowienie elementów, aby zapewnić każdej części jak największą funkcjonalność.

Wytrzymały korpus wykonany jest z lekkiej i wodoodpornej sklejki szkutniczej. Ścianki wyklejono fornirem i polakierowano. Przestronną przestrzeń roboczą na górze zestawu wyłożono trwałym laminatem. Przed uszkodzeniami elementy drewniane zabezpieczają listwy aluminiowe na krawędziach i okucia ze stali ocynkowanej.

Spakowana skrzynia mierzy 68 x 54 x 57 cm i waży 40 kg bez wyposażenia i 70 kg po zapakowaniu sprzętem. Gdy nie jest używana, ubrana w materiałowy pokrowiec z gąbką może służyć jako wygodne siedzisko. Montaż kuchni trwa tylko chwilę, a jak to działa, można zobaczyć na filmie przygotowanym przez pomysłodawcę.

 

 

Podczas rozpakowywania każda przegródka i element trafia na właściwe sobie miejsce i jest wykorzystana. Całość świetnie się prezentuje i zajmuje minimum miejsca. Koszt zakupu prezentowanego zestawu nie jest mały - wynosi 5000 euro. Czy warto, oceńcie sami.

Producent: Kamp Champ Eu, Grasberg 87, 4814 Neukirchen bei Altmunster, Austria, www.campchamp.at

 

 

Tekst i zdjęcia: Ireneusz Rek

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ