Zapraszamy na klubową wyprawę do egzotycznego Omanu. Wspólnie z discoveroman.eu czeka na nas duża dawka pustynnego off-roadu oraz zwiedzanie miejsc związanych z kulturą i dziedzictwem narodowym tego kraju. Listopadowe wyprawy są bardziej "pustynne" ze względu na temperaturę, a warunki pogodowe sprzyjają szczególnie eksploracji miejsc odludnych, zarówno na piaszczystych pustyniach, jak i dzikich plażach nad Oceanem Indyjskim. 

 

Ramowy program wyprawy

 

Dzień 1. Ruszamy z Muscatu w kierunku Wahiba Sands. Miejscem docelowym jest pustynia Wahiba w okolicach miasteczka Bidiyah. Pierwszy nocleg na wysokiej wydmie około 40-50 km od ostatniej asfaltowej drogi.

 

Dzień 2. Ruszamy na południe, w kierunku miasteczka Hijj. Przez cały dzień jedziemy po piaszczystej pustyni Wahiba. To jeden z najdłuższych odcinków trasy, jakie w 100% zrobimy w warunkach off-roadu, doświadczając pustyni różnego typu, od typowych piaszczystych wydm, przez płaską piaszczystą pustynię z nielicznymi drzewami i skałami. Po dotarciu do Hijj tankujemy samochody i robimy małe zakupy. Po południu jedziemy kolejne 60 km w kierunku półwyspu Hikman, gdzie nagrodą za całodzienny trud, będzie piękna biała plaża i kąpiel w turkusowym oceanie. Gdziekolwiek w naszym opisie pojawi się słowo "plaża", nie jest to opis Helu, ale odludne miejsce, które będzie wyłącznie do naszej dyspozycji.

 

Dzień 3. Ruszamy z Hikman w kierunku przeprawy promowej w Shennah i dalej promem na Masirah Island, organizujemy kemping na skalisto–piaszczystej plaży.


Dzień 4. Powrót na główny ląd i jazda w kierunku Al Huqf Escarpments. Po południu, po zjeździe z asfaltu, wjeżdżamy na pustynię i kierujemy sie w stronę Ducky Rock. Noc spędzamy na dzikiej, zróżnicowanej pustyni, gdzie oprócz wydm i słonych plateau są również skały w przedziwnych kształtach. 


Dzień 5. Z Al Huqf ruszamy na południe w kierunku "CinamonDesert". Nagrodą będzie jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji w całym Omanie. "Cinamon Desert" to jedyne miejsce, gdzie między wydmami rosną wiecznie zielone drzewa. Noc spędzamy przy ognisku pomiędzy wydmami. To także doskonały trening przed wyprawą na Empty Quarter.

 

Dzień 6. Jedziemy w kierunku zachodniego Omanu i największej piaszczystej pustyni świata – Empty Quarter. 

 

Dzień 7. Wjeżdżamy w głąb Empty Quarter, na około 100 km od uczęszczanych szlaków. Zdobyte wcześniej doświadczenie na Wahiba , Al Huqf i Cinamon Desert będzie bardzo przydatne.

 

Dzień 8. Wracamy do "głównej" drogi i kierujemy się w stronę Gór Jabal al Akhdar. Nocleg w wysokich partiach Wadi Bani Awf. 

 

Dzień 9. Ruszamy kamienistym traktem, wijącym sie między wysokimi górami Jabal Al Akhdar. Powrót do bazy.

 

Przewidywany dystans całej ekspedycji wynosi około 2500 - 2700 km.

 

Zapraszamy!

Team DiscoverOman.eu