To auto, zanim trafiło do pana Tomasza, swoją młodość spędziło za wielką wodą w USA. Pierwotnie jasnoniebieska "40-ka" z silnikiem benzynowym została zakupiona na aukcji i sprowadzona do kraju trzy lata temu, aby po renowacji stać się ozdobą prywatnej kolekcji...

 

 

 

Każdy w życiu ma jakąś pasję, która pozwala zapomnieć o codzienności, oderwać się od kłopotów dnia powszedniego. Dla p. Tomasza z Rawy Mazowieckiej są to samochody... W swojej kolekcji uzbierał już kilkanaście aut, wśród nich pięknie prezentuje się "czterdziestka" z 1971 roku, sprowadzona z USA. 

 

 

Historia jej zakupu rozpoczęła się na jednym z portali ogłoszeniowych. Na zdjęciach prezentowała się świetnie, niestety po wygranej aukcji osobista wizytacja parkingu, na którym oczekiwała na szczęśliwego nabywcę, wykazała, że zdjęcia były stare, sprzed lat a auto trzeba odchwaścić i wydobyć z opanowującej je przyrody... Nie mniej solidna konstrukcja Toyoty nie poddała się i silnik odpalił, napędy okazały się sprawne, mechanicznie działała bardzo przyzwoicie.

 

 

Po sprowadzeniu do kraju przez rok pieczołowicie ja odnawiano. Wszystkie elementy wypiaskowano i wymalowano. Zawieszenie utwardzone przez poprzedniego właściciela zmiękczono tak, aby fotel nie łamał pleców w czasie jazdy. Fotele zaadaptowane z jakiegoś Dodge'a straciły miejsce w kabinie na rzecz mniejszych, bardziej z epoki, jednak nieoryginalnych. Wszystkie elementy mechaniczne zostały rozebrane i sprawdzone pod kątem sprawności działania. Auto napędza benzynowy, 6-cylindrowy, rzędowy silnik typu F o pojemności 3878 cm3 i mocy 125 KM (92 kW). Przed renowacją czterdziestka została sprawdzona w terenie, jednak po remoncie już tylko ozdabiała kolekcję.

 

 

 

 

ZOBACZ PEŁNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż LC 40 na sprzedaż