Jeszcze w 2022 roku Toyota Corolla Cross zadebiutuje na polskich drogach. To czwarta wersja nadwoziowa hitowej Corolli i kolejny SUV w gamie japońskiej marki. Odpowiadamy na pięć najważniejszych pytań związanych z Toyotą Corollą Cross.

 

corollacross e3

 

Jaki silnik ma Toyota Corolla Cross?

Toyota Corolla Cross będzie pierwszym autem w gamie japońskiego producenta z piątą generacją napędu hybrydowego. W przypadku tego modelu połączono dwulitrowy silnik z linii Dynamic Force z jednym lub dwoma silnikami elektrycznymi. Łączna moc układu wynosi 197 KM, a auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,1 sekundy. Piąta generacja napędu hybrydowego oznacza, że Toyota jeszcze bardziej dopracowała i ulepszyła cały układ. Od nowa zaprojektowano układy smarowania i rozprowadzania oleju, dzięki czemu mniejsze są straty energii. Baterie litowo-jonowe są mocniejsze i aż o 40 procent lżejsze. Efekty mamy dostrzec w trakcie jazdy i przy dystrybutorze.

 

 

20210914 01 49 en s 1

 

Czy Toyota Corolla Cross będzie mieć napęd 4x4?

Toyota Corolla Cross będzie kolejnym hybrydowym SUV-em Toyoty z inteligentnym napędem na cztery koła AWD-i. To rozwiązanie sprawdza się zarówno w miejskim Yarisie Cross jak i w wielkim, rodzinnym HighlanderzeWykorzystanie silnika elektrycznego do napędzania tylnej osi pozwoliło zyskać przestrzeń w tylnej części auta, utrzymać dużą pojemność bagażnika, a także nie spowodowało kolosalnego wzrostu masy. Dzięki temu spalanie wersji z napędem AWD-i będzie bardzo zbliżone do auta z napędem na przód

 

Toyota Corolla Cross Detale 5

 

W przypadku Corolli Cross wersja AWD-i będzie korzystać z tylnego silnika elektrycznego o mocy 41 KM. To absolutnie wystarczająca moc, by auto było użyteczne poza asfaltowymi drogami, a także miało jeszcze lepsze prowadzenie w trudnych warunkach np. na śliskim czy zaśnieżonym asfalcie.

Czy Toyota Corolla Cross może ciągnąć przyczepę?

Tak, Toyota Corolla Cross będzie mogła holować przyczepę, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych wersji nadwoziowych tego modelu. Samochód został przygotowany konstrukcyjnie do zamontowania haka. Maksymalna masa przyczepy ma wynosić 750 kg.

Jakie będzie wyposażenie Toyoty Corolli Cross?

Toyota wraz z premierą każdego nowego modelu podnosi poprzeczkę także w kwestii wyposażenia i multimediów. Nie inaczej będzie z Corollą Cross. Absolutną nowością będą cyfrowe zegary przed kierowcą na ekranie o przekątnej 12,3 cala. Do tego, 10,5-calowy ekran systemu multimedialnego, który sukcesywnie jest wprowadzany w kolejnych modelach Toyoty. Ważną dla Toyoty są także elementy odpowiedzialne za kwestie bezpieczeństwa.

 

17 COROLLA CROSS HYBRID

 

Zestaw systemów T-Mate łączy najnowszą generację pakietu Toyota Safety Sense z innymi układami wspomagającymi jazdę i parkowanie. Nowości jednak nie zabraknie. Corolla Cross będzie wyposażona w system ograniczania przyspieszania przy małych prędkościach działający w ramach układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) czy system ostrzegania o pojazdach włączających się do ruchu.

Dla kogo jest Toyota Corolla Cross?

Toyota tworząc model Corolla Cross uzupełnia lukę w segmencie kompaktowych SUV-ów oraz dodaje kolejny wariant nadwoziowy do swojego bestsellera - Corolli. Samochód swoimi wymiarami plasuje się pomiędzy modelami C-HR i RAV4. Choć do tego pierwszego zdecydowanie mu bliżej pod względem długości, to kształt karoserii sugeruje bardziej rodzinny charakter. C-HR to model stworzony z myślą o indywidualistach, lubiących miejski styl życia. Corolla Cross to auto rodzinne - ma wygodne wnętrze, do którego łatwo się wsiada, oraz bagażnik, który spełni oczekiwania wielu osób. A zarazem będzie sprawniej poruszało się po mieście niż nieco większy RAV4.