Czy Toyotą można pokonać milion kilometrów? Można i więcej czego dowodzi historia Victora Shepparda, który w ciągu 9 lat przejechał  Tundrą milion mil (1,6 mln km). A ile ilometrów pokonały już Wasze auta? Toyota zaprasza właścicieli samochodów marki do podzielenia swoimi wynikami w Klubie Rekordowych Przebiegów. Posiadacze samochodów Toyoty z przebiegiem powyżej 200 000 km mogą dołączyć do Klubu, podzielić się historią swojego samochodu w Kronice Najdalszych Podróży i otrzymać Atrybuty Rekordzisty, specjalne gadżety przypisane do poszczególnych kategorii w klasyfikacji rekordów.

 

 

Toyota słynie z trwałości i niezawodności samochodów – na całym świecie wiele Priusów, Corolli, Hiluxów czy Land Cruiserów osiąga przebiegi rzędu miliona kilometrów. Ta niezawodność i jakość przekłada się na wysoką cenę używanych aut – samochody marki cieszą się na rynku wtórnym ogromnym zainteresowaniem i dobrze trzymają wartość. Toyoty kupuje się na lata, co potwierdza choćby tegoroczny ranking portalu iSeeCars. Przeanalizowali oni historie sprzedaży ponad 14,9 miliona samochodów oferowanych w 2021 r., aby określić najbardziej niezawodne modele w oparciu o ich długoterminową niezawodność, z najwyższym odsetkiem samochodów, które osiągnęły 320 000 km (200 000 mil). Toyota zajęła zdecydowane pierwsze miejsce z wynikiem dwukrotnie większym niż średnia rynku. Samochodem, który najczęściej znajdował nabywców na egzemplarze z tak dużym przebiegiem był Land Cruiser, a w pierwszej dziesiątce znalazło się aż 6 modeli Toyoty – terenowe Sequoia, 4Runner i Tundra oraz duży sedan Avalon i ikona hybryd, Prius. 

Dlaczego tak się dzieje? „Legendarna niezawodność naszych samochodów to wynik nieustannego doskonalenia technologii i maksymalnej dbałości o szczegóły zgodnie z zasadami słynnego Systemu Produkcyjnego Toyoty. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że po drogach całego świata można spotkać auta naszej marki o imponujących przebiegach. Dotyczy to także Polski. Klub Rekordowych Przebiegów to szansa, by uhonorować zarówno te najbardziej trwałe samochody, jak i ich właścicieli, którzy wiedzą, że mogą liczyć na swoje auta” – powiedział Krzysztof Prus, Regional Senior Manager, Marketing Communication w Toyota Central Europe. 

Na naszych stronach autem z najwyższym przebiegiem jest Land Cruiser HDJ 80 Krzysztofa Gadzało. Czy wiecie że w chwili powstawania artykułu, w 2015r jego auto miało juz ponad 700 000 przejechanych kilometrów? A przecież ten wynik ciągle rośnie!

 

 

 Jak zapisac sie do Klubu? Wystarczy wejść na stronę www.klubrekordowtoyoty.pl i zgłosić swój wynik wysyłając jednocześnie zdjęcie zegarów z przebiegiem. Każda Toyota to osobna historia. Każdy właściciel to inne spojrzenie na samochód. Każda droga to nowe doświadczenia. A jakie wspomnienia Wam pozostały po tysiacach razem pokonanych ilometrów?

 klub przebiegi2