Podróże maja we krwi. Wojek jeszcze jako nastolatek okiełznał siodełko motoroweru marki “Komar” i na tym skromnym, dwukołowym pojeździe napędzanym małym silniczkiem o mocy 1,5 KM przejechał prawie pół Polski. Razem z Wiolą od lat zwiedzają świat na motocyklu. Jednak wiele ze swoich wielkich wypraw dokonali również autem terenowym. Do przemierzania świata wybrali Toyotę Hilux. Pierwsza wersja auta była zwykłym pikapem z podwójną kabiną, przystosowanym do terenowych wypraw. Kolejna odsłona to specjalnie zbudowany pojazd wykonany na zamówienie z na stałe zamocowana przestrzenia mieszkalną, opisywany na naszych stronach. Co daje auto w podróży? Więcej swobody w poruszaniu się po bezdrożach i terenach trudno dostępnych, a w szczególności, gdy przez wiele dni nie mamy kontaktu z cywilizacją i możliwością uzupełnienia zapasów, wody i paliwa.

Zapraszamy do lektury fragmentów książki zamykającej ponad 10-letni objazd globu, który rozpoczeli w Buenos Aires w 2009r. i kończą na antypodach w Australii. Jest to kontynuacja czterech poprzednich publikacji, opisujących ich przygody na kontynentach obu Ameryk „Drogami i bezdrożami Ameryki Południowej” i „Kurs... Ameryka Północna”, Afryki i Azji „Przez Afrykę i Azję...nad Bajkał” i „Na dwa krańce świata”. Książka „Z Polski na antypody” to 664 stron, zilustrowanych ponad tysiącem zdjęć, przedstawiająca podróż z Polski poprzez 18 państw (Słowacja > Węgry > Rumunia > Bułgaria > Turcja > Iran > Pakistan > Indie > Myanmar > Wietnam > Kambodża > Laos > Tajlandia > Malezja > Singapur > Indonezja > Nowa Zelandia > Australia ) i dwa kontynenty.

 

1

 

2

3

 

4

 

5

 

 

 

Dla tych którzy chcieliby wygrać ta pozycje w KONKURSIE- zapraszamy do wysyłania zdjęć na nasz profil FB. Szczegóły na stronie (link)