Każdy kto uważnie śledzi nasze artykuły pamieta o pierwszej edycji tej gry. Spintires, czyli badzo zaawansowany symulator jazdy offroadowej na komputery PC była nie tylko bardzo ciekawą propozycja dla fanów radzieckiej motoryzacji. Pomimo, że w grze chodzi o przewozenie drewna gdzieś po bezdrożach syberyjskiej tajgi, fani Toyoty stworzyli do gry również cyfrowe kopie swoich aut. I tak na ekranie mozna było poruszać się kultową 40-ką w róznych konfiguracjach nadwozia, LC70, 100, 200 najnowszym hiluxem Revo a nawet RAV4 i wieloma innymi. Ale najważniejszy był fakt znakomicie odwzorowanej mechaniki jazdy po błocie.

 

 

Co nowego znajdziemy w proponowanej od 31 października nowej wersji MudRunner?

Nowa edycja gry oferuje nową dużą mapę, kilkanaście dodatkowych pojazdów oraz tryb wyzwań. Ponadto tytuł może też pochwalić się jeszcze lepszą grafiką i fizyką jazdy. Gracze ponownie wcielają się w kierowców rosyjskich ciężarówek i różnego rodzaju pojazdów terenowych, dzięki którym przemierzają rozległe połacie Syberii, nawigując jedynie przy pomocy mapy i kompasu. Do naszej dyspozycji oddano 19 różnorodnych maszyn (w tym 13 nowych), które możemy modyfikować. Z dodatkowych elementów wyposażenia warto wymienić chociażby chwytaki do drewna czy wyciągarki, za pomocą których można wyciągnąć siebie lub innych z błota. Oprócz pięciu otwartych map dostępnych w oryginale w Spintires: MudRunner na PC Windows pojawia się dodatkowy teren, równie urozmaicony co pozostałe. Poza swobodną eksploracją gra oferuje szereg zadań do wykonania, jak np. zebranie drewna i dostarczenie go na czas. Co ciekawe teren, po którym się przemieszczamy, ulega deformacji w czasie rzeczywistym, przez co stosunkowo łatwo jest zakopać się w błocie lub stoczyć z urwiska. W grze nadal mozna grać sieciowo (do 4 uczestników).

 

 

Złą wiadomością jest fakt, że na ta wersję gry nie ma jeszcze zbyt wielu aut tworzonych przez miłosników terenówek. Na szczęście gra pozwala na dodawanie tzw. modów przez uzytkowników, więc zapewne wkrótce pojawia sie ciekawe propozycje do jazdy po cyfrowym błocie (na chwile obecna jest już 150 takich modów).

Dobrą wiadomością jest fakt, że tytuł ukazał się nie tylko na PC, lecz także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Kazdy kto odwiedził nasze stoisko podczas targów OffroadShow mógł przetestować jak gra działa na konsoli od Sony.

 

 

Gdzie kupić grę? Mozna zamówic ją na stronie CDP lub jeśli cenicie wygodę na platformie Steam.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Źródło: http://www.gry-online.pl/