Jaki był zakończony właśnie kolejny, bo już czwarty zlot fanów terenowych pojazdów spod znaku Toyoty? Zlot samochodów, czy to osobowych, czy terenowych, kojarzy się z imprezą stacionarną. Organizując zlot Michał Horodeński, Roman Wasik oraz Paweł Jagodziński od poczatku postawili na aktywna formę spotkania i wypoczynku ucestników. Główną atrakcją imprezy są jak zwykle turystyczne trasy prowadzące po szutrowych drogach Wielkopolski. Ich autorem jest nasz klubowy kolega Michał Bartosiak, który już od wiosny eksploruje coraz to nowe obszary tej krainy i podaje je uczestnikom zlotu w formie roadboka. O jego pracy wspominaliśmy jeszcze przed startem imprezy (link). W sumie przez te lata uzbierało się ponad 1000 km tras. Wyznaczone trasy załogi pokonywały w dogodnym dla siebie czasie. Dodatkowo mogły poszukać punktów foto (foto safari). 

 

 

Miejscem zlotu ponownie był Autodrom 4x4 we Włosciejewkach pod Poznaniem. To wyjatkowe miejsce w Polsce zapewniło uczestnikom przyjemne pole biwakowe z dostepem do baru i wiaty z paleniskiem, a także tor off-roadowy, bez potrzeby opuszczania bazy. Wyjazdy na tor były modrowane w sekcjach, tak by uczestnicy mieli duży komfort jazdy i bezpieczeństwo. Do zdobycia było ponad 50 pieczatek o róznym stopniu trudności - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ekipa Autodromu przeprowadziła też szkolenie z obsługi wyciagarki, co zaciekawiło zwłaszcza poczatkujacych amatorów jazdy w błocie. 

Słowo adventure do nazwy klubu nie trafiło przypadkiem. Przygoda to klucz do wielu działań LCAC. Tak też jest co roku na zlocie. Uczestnicy maja do dyspozycji rowery (bezpłatnie), którymi mogą zwiedzać okolice Włościejewek (sami lub w zorganizowanych rajdach). Co roku moga odkrywać też kolejne odcinki rzek Warta i Prosna - wszystko dzięki współpracy z lokalnym organizatorem spływów kajakowych. 

Na dzieci, młodsze i starsze, również czekają atrakcje - zabawy na dmuchańcach oraz animacje. Wspólne zabawy sprzyjają integracji, a rodzicom dają chwilę oddechu od bezpośredniej opieki.

 

 

W piątkowe popołudnie gościem specjalnym zlotu był Arkady FiedlerJr, który kilka dni wcześniej wrócił z wyprawy samochodem elektrycznym przez Afrykę. Była to pierwsza taka ekspedycja po tym kontynencie. A wieczorem zgodnie ze zlotową tradycją odbył sie koncert na żywo, podczas którego wystapił klubowy kolega i muzyk - Krzysztof Gadzało - z legendą polskiej sceny punkowej - Jackiem Bielińskim. Duet zagrał godzinny repertuar - nie przeszkodziła mu nawet sierczysta ulewa...

 

 

W strefie Expo można było porozmawiać o akcesoriach wyprawowych i 4x4 z przedstawicielami dwóch firm: stałym partnerem zlotu - marka Steeler - oraz nowym graczem w środowisku Toyotowym - firmą V8.pl.

 

 

Trasy roadbookowe, tor off-radowy, jazdy testowe Land Cruiserami oraz Rav4 hybrid to atrakcje skierowane głownie do starszych uczestników imprezy. Jednak w tym roku nowością, która skupiła zarówno małych jak i dużych, był tor dla pojazdów RC. Ileż było zabawy podczas jazdy po przeszkodach. Były samochody, które przyjechały na zlot wraz z ich właścicielami, ale Autodrom udostępnił także własne pojazdy - modele FJ Cruisera. Każdy mógł więc sprawdzić się w jeżdzie w skalowych przeszkodach.

Kolejny zlot znów w czerwcu. Zapraszamy za rok!

 

Tekst: Michał Horodeński

Zdjęcia: Ireneusz Rek

 

 

GALERIA ZDJĘC

Galeria

2018.06_festival_lcactmp__IMG_3425
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3426
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3428
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3430
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3431
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3436
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3439
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3446
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3448
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3450
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3451
2018.06_festival_lcactmp__IMG_3453

Pełna galeria