Cyfra siedem jest uważana za mistyczną, wyróżniającą się bogatą symboliką. W wielu mitologiach i religiach świata jest symbolem całości, dopełnienia, symbolizuje związek czasu i przestrzeni. Bieżący rok, dla Lad Cruiser Adventure Club, będzie przebiegać właśnie pod znakiem tej liczby – bowiem w marcu mija siedem lat od uruchomienia portalu landcruiser.pl.

 

1597957 615728725159921 378467375 o

 

Co wydarzyło się w tym czasie na portalu? Były to lata wspólnej pracy, podczas której opublikowaliśmy … 1075 artykułów, zilustrowanych ponad 20 000 zdjęć! Najbardziej popularnym działem był dział AUTA, poświęcony opisom Waszych pojazdów. Wśród 162 takich relacji najbardziej bardziej popularną okazała się ta dotycząca Land Cruisera HDJ 80 Mariusza Rewedy, z liczbą wyświetleń - 34078. Najczęściej opisywanym autem jest natomiast… Toyota Hilux – 49 egzemplarzy.

 

reweda

 

Kolejny ciekawy i chętnie odwiedzany dział na stronie to RELACJE Z PODRÓŻY. Opublikowaliśmy 117 wpisów, z czego najwięcej z wypraw przez Europę (30), ale także Afrykę (18) i Azję (15). Najpoczytniejszy wsród nich to „Dookoła świata - przystanek Afryka”, autorstwa Wioli i Wojtka z wojtektravel.pl, z 31 410 odwiedzin.

 

 afryka

 

Nasza strona to także solidna baza wiedzy związanej z off-roadem, techniką 4x4 i różnymi aspektami naszego hobby. W dziale TESTY I PORADY pojawiło 60 artykułów. Najpoczytniejszy dotyczył… opisu wszystkich generacji „Toyoty RAV4 2019 - 6 rzeczy, które musisz wiedzieć”. Dotarł on do 26 304 czytelników.
Jednak to nie jest jedyny, poczytny wpis w tym dziale. Ponad 17 000 osób zajrzało do artykułu pt. „Zabudowa mieszkalna dla pick-upa”, 13 304 – „Opony terenowe - jakie wybrać”, a 10 368 dotarło do opracowania „Stalowy zderzak w aucie zarejestrowanym po 2007 roku”.

Podróżowanie samochodem, nie tylko w terenie, wiąże się z różnymi zagrożeniami. O tym, jak sobie z nimi radzić, powstało siedem artykułów. Najpopularniejszy to „Pierwsza pomoc - badanie wstępne poszkodowanego”, przeczytało go 9946 czytelników.

 

pierwsza pomoc

 

Landcruiser.pl to takze relacje z targów, premier nowych modeli, zapowiedzi nowych terenowych Toyot. W dziale AKTUALNOŚCI pojawiły się 263 wpisy dotyczące takich tematów. Najpoczytniejszy - „11 powodów dlaczego Land Cruiser V8 jest super autem” - dotarł do 8 727 odbiorców. Popularnością w tym dziale cieszyły się również wpisy „Land Cruiser HZJ79 Radka - w skali 1:10” (7 100 odbiorców) czy „Drivenfar wyrusza Land Cruiserami dookoła świata” (6 168).

Nie zapominamy o relacjach z najważniejszych wydarzeń sportowych, śledzimy walkę kierowców Land Cruiserów i Hiluxów w rajdzie Dakar i w rundach Pucharu Świata Cross County. dotyczących terenowego ścigania się. W dziale SPORT zaprezentowaliśmy 109 wpisów.

Ważnym działem portalu jest solidna baza dotycząca wszystkich modeli terenowych Land Cruiserów (i nie tylko), ich wersji, wprowadzanych zmian, danych technicznych. W naszej TOYOPEDII szczegółowo opisujemy terenowe Toyoty, począwszy od BJ po najnowsze, obecnie produkowane modele. Najczęściej czytanym artykułem jest ten poświęcony marzeniu każdego miłośnika offroadu i podróży 4x4, czyli modelowi J7 w najtwardszej wersji HD. Wpis „Toyota Land Cruiser J7 HD: 1984 - 20..” dotarł do 37 395 odbiorców. Prawie wszystkie opracowania w tym dziale odnotowały czytelnictwo na poziomie znacznie przekraczającym 10 tys. odbiorców.

Land Cruiser Adventure Club to także wspólne wyjazdy i imprezy. To już prawie 40 wspólnych wypadów. Najwięcej z cyklu MAZOVIA OUTBACK, w lutym odbyła się 13. edycja.

Nasz klub to także coroczny zlot fanów terenowych Toyot4x4 - TOYOTA OFF-ROAD FESTIVAL. Ubiegły rok był wyjątkowy i nie dał nam możliwości wspólnego cieszenia się naszym toyotowym świętem. W tym roku zapraszamy Was do Włościejewek na Autodrom4x4 w dniach 3-5 czerwca. Informacje są już na stronie Festivalu. Rezerwujcie czas i do zobaczenia w czerwcu.

 

festival

 

Land Cruiser Adventure Club to otwarta przestrzeń, w której odnajdzie się każdy miłośnik terenowych Toyot. Zarówno ci marzący o błocie i off-roadowych przeprawach, jak i osoby zwiedzające świat z napędem na cztery koła.

 

Dziękujemy za 7 lat i zapraszamy do kolejnych wspólnych aktywności.

 Emsi, Irko, Pyrka