Podczas Rajdu Dakar w 2014 roku ścigało się wiele aut, ale zapamiętana została szczególnie ta jedna załoga. Panowie z Chti Friterie nie byli najszybsi, ale rajd ukończyli. Największe wrażenie robili jednak na postojach. Ich maszyna do ścigania bowiem to... food truck! Po ukończonym odcinku każdy mógł u nich liczyć na darmowe frytki, smażone w tylnej części ich pojazdu.

 

 

Jakie auto podołałoby takiemu zadaniu jeśli nie Toyota? Szczególnie Toyota HZJ79. Ten model Land Cruisera znany jest z solidności i niezawodności. Po zmianie silnika na turbodoładowany HDJ80 i wzmocnieniu zawieszenia, kierowca ma w nim do dyspozycji 200 KM. Pomimo frytownicy za kabiną to prawdziwy pojazd wyścigowy, który dzięki swojej wytrzymałości może konkurować z najlepszymi w swojej klasie. Dowód? Rajd Dakar ukończony na 58. miejscu wśród 200 uczestników w 2009 i 62. w 2014!

 

 

W przyszłym roku załoga Hervé DIERS/Alain BROUSSE zapuści się w piaski pustyni podczas rajdu Africa Eco Race. Poza wzmocnionym silnikiem w aucie zmieniono amortyzatory na Proflex + C2P nowej generacji, zamontowane z twardymi sprężynami. Z tyłu pozostawiono resory piórowe, jednak wzmocnione, a pojazd odchudzono o około 100 kg, aby uniknąć problemów jakie nękały auto w latach ubiegłych. Modyfikacje zawieszenia zrealizowano w Saint-Jean-d'Illac, w warsztatach Team Lardeau Competition, który będzie Team Managerem Ch'ti Friterie w wyścigu.

Wsparciem w rajdzie  dla załogi Toyota HJ 61 z zespołem będzie Jean-Pierre TESSIER/Franck BARBRY, ekipa, która uczestniczyła w Africa Eco Race w latach 2006 i 2009 oraz Rajdzie Dakar 2009 i 2014. 

 

 

Dlaczego food truck?

W ten nietypowy sposób załoga promuje przemysł z północnej Francji, w szczególności firmę HEDIMAG, producenta food trucków, który był wytwórcą słynnego sklepu z chipsami "Momo" z filmu "Welcome to the Ch'tis". Oczywiście food truck nie bedzie atrapą. Na biwakach znów będzie można delektować się świeżutkimi frytkami, smażonymi w tylnej cześci ich pojazdu!

 

 

Na podstawie: 2018.chtifriterie.com

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie HZJ79 Food Truck Chti Friterie